Usługa toczenia CNC

Toczenie CNC odnosi się do tych elementów, które posiadają kształty figur obrotowych. Nóż tokarski obraca się wokół konkretnego materiału, stąd nazwa „toczenie”. Zdarza się, że wykonuje się je w przypadku elementów, które mają inne kształty niż obrotowe. Toczenie CNC to bardzo popularny proces wykorzystywany w przypadku wielu materiałów.

Tokarka – urządzenie do toczenia

Aby wykonać czynność toczenia, niezbędne jest wykorzystanie specjalnego narzędzia, jakim jest tokarka. Wykonuje ona ruchy obrotowe wokół obiektu, umożliwiając przybranie konkretnych kształtów. Składa się ona z wiertła i noża tokarskiego.

Metale mogą być obrabiane na zdecydowanie wyższym poziomie niż jeszcze kilka lat temu, ponieważ obecnie stosuje się najbardziej rozwinięte technologie. Dzięki temu mogą być dużo bardziej sprawne oraz wykonane z dużo większą precyzją niż kiedyś. Cała praca odbywa się na zasadzie realizacji projektu przedstawionego przez klienta i z uwzględnieniem wszystkich określonych przez niego szczegółów, np. chropowatości powierzchni.

Wykonywanie czynności toczenia

Toczenie CNC odnosi się do tych elementów, które posiadają kształty figur obrotowych. Nóż tokarski obraca się wokół konkretnego materiału, stąd nazwa „toczenie”. Zdarza się, że wykonuje się je w przypadku elementów, które mają inne kształty niż obrotowe. Toczenie to bardzo popularny proces wykorzystywany w przypadku wielu materiałów, szczególnie metali.

Aby wykonać tę czynność, niezbędne jest wykorzystanie specjalnego narzędzia, jakim jest tokarka. Wykonuje ona ruchy obrotowe wokół obiektu, umożliwiając przybranie konkretnych kształtów. Składa się ona z wiertła i noża tokarskiego.Świetnie sprawdzają się jednocześnie do obróbki wewnętrznej oraz do zewnętrznej. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju urządzenia możliwe jest ograniczenie pracy rąk ludzkich – wszystko wykonywane jest profesjonalnie, a jednocześnie dużo szybciej niż ręcznie. Toczenie pozwala na uzyskanie uzyskiwanie takich elementów jak: ślimaki, tuleje czy wały.

Profesjonalne toczenie tego rodzaju wykonuje np. firma Renox, gdzie odbywa się to na najwyższym poziomie i z zachowaniem wszelkich wskazówek od klienta. Zajmuje się ona toczeniem CNC, które odbywa się na zasadzie zintegrowania tokarki z komputerem i świadczy o dużym profesjonalizmie. Dodatkowo w pełni wykwalifikowana kadra daje możliwość uzyskania najlepszych efektów. Dużą zaletą jest także terminowość – każde zlecenie wykonywane jest z uwzględnieniem narzuconego czasu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *