Kiedy opłaca się mieć abonament?

vip220Abonament kojarzy się nam z telefonem, albo telewizją. Tymczasem abonament, to usługa opłacana co miesiąc na tym samym poziomie, albo na ustalonych zasadach: za minutę, za pakiet, za poszczególne usługi.


Krótko mówiąc, abonament, to coś stałego i ciągle opłacanego. Jest to tak zwany koszt stały, gdyż płaci się co miesiąc, w dodatku można określić konkretną kwotę do zapłaty, albo przynajmniej określić poziom wydatków na ten cel.
Niektóre abonamenty są bardzo korzystne dla swoich odbiorców. Dzieje się, tak wówczas, gdy korzystamy bardzo intensywnie z danej usługi. Wówczas w abonamencie wychodzi tańsza opłata sumaryczna. Okazuje się, że usługa jest nam niezbędna, albo bardzo potrzebna, ma związek z rozwijaniem pasji, edukacją, czy rozrywką, która też jest nam przecież potrzebna. Opłata miesięczna wychodzi taniej, na przykład w przypadku zainteresowania słuchaniem rozwojowych audiobooków, które kosztują około 25-30 zł, możemy wykupić abonament, za 19,90 zł, a dzięki temu pobrać sobie jednego audiobooka miesięcznie. Czyli mamy zarówno materiał edukacyjny, jak też oszczędność w skali miesiąca na poziomie około 5,10-9,10 zł. W skali roku, to już kilkadziesiąt złotych. W dodatku zyskujemy motywację do rozwoju, a jak wiadomo zarówno czytanie e-booków, jak też słuchanie audiobooków rozwija. Zdobyta wiedza, przekształcona na działanie może się skutecznie przyczynić do wzrostu poziomu życia, a co za tym idzie, zyskujemy jeszcze więcej i już na zawsze. Takie elektroniczne książki, można słuchać wszędzie, w autobusie, tramwaju, w samochodzie, w domu i zawsze wtedy, kiedy chcemy się czegoś dowiedzieć.

Anita Zielke

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *