Kiedy zatrudnić prawnika? 7 najczęstszych powodów

Nie każda sprawa prawna wymaga wynajęcia adwokata

Nie każda sprawa prawna wymaga wynajęcia adwokata. Jednak w wielu sytuacjach, w których występuje spór prawny,  nie warto ryzykować samodzielnego postępowania bez wsparcia radcy prawnego. Chociaż rzetelne i skuteczne przedstawicielstwo prawnicze może nie być tanie, to pomaga w przejściu przez pewne trudne sytuacje, jak np. skomplikowany rozwód, utrata pracy, zerwane umowy czy oskarżenia, które mogą skończyć się dla Ciebie w więzieniu.

Choć sytuacja prawna każdego z nas jest inna, to czasami warto zatrudnić prawnika. Oto siedem najbardziej popularnych powodów:

 1. Prawo jest skomplikowane

Nawet potencjalnie łatwa sprawa może szybko przeistoczyć się w koszmar bez pomocy wykształconego i emocjonalnie niezwiązanego z nią prawnika. Podobnie, nie zatrudnienie adwokata przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej, podpisywaniu ważnej umowy lub podejmowaniu innych starań mających potencjalne konsekwencje prawne może skutkować wpadnięcie w pułapkę kruczków prawnych.

 2. Nie posiadanie adwokata może być kosztowne

 Jaka jest stawka? Sprawa karna może zdeterminować, czy spędzisz czas za kratkami, a sprawa cywilna może cię ukarać finansowo. Poza tym wielu prawników nie pobiera ani grosza, zanim nie wygra sprawy. Ponadto możesz być w stanie rozstrzygnąć o kosztach prawnych jako powód w sprawie cywilnej, więc wynajmując prawnika możesz tak naprawę oszczędzić pieniądze.

 3. Prawnicy wiedzą, jak kwestionować dowody

Może nawet nie wiesz, że kluczowy dowód przeciwko Tobie został niewłaściwie uzyskany lub że zeznanie świadka przeciwstawia się wcześniejszemu oświadczeniu. Czy laboratorium prawidłowo obsługiwało dowody na każdym kroku? Czy mogą być one wykorzystane w sprawie przeciw Tobie? Twój adwokat się tego dowie.

 4. Dokumenty sądowe i inne procedury prawne

Jeśli nie jesteś prawnikiem, możesz mieć problem z prawidłowym wypełnieniem i złożeniem pewnych dokumentów prawnych. Jedno zbyt późne lub nieprawidłowe zgłoszenie może doprowadzić do wygaśnięcia sprawy, opóźnienia danej procedury prawnej lub przegrania sprawy.

 5. Znajomość eksperckich świadków lub prywatnych detektywów

Adwokaci często opierają swoją pracę na rozszerzonej sieci specjalistów, która pomaga klientom w sprawach. Bez zatrudnienia prawnika nie możesz liczyć na ich wsparcie.

6. Lepiej zapobiegać niż leczyć

Zatrudnienie prawnika w wielu przypadkach pomoże uniknąć potencjalnych problemów prawnych, Czy naprawdę rozumiesz drobny druczek w podpisywanej umowie? Prawnik rozumie.

 7. Druga strona ma reprezentację prawną.

Osoby reprezentujące się samodzielnie są na ogół w niekorzystnej sytuacji, gdy konfrontują się ze stroną, która ma wsparcie adwokata.

Jeżeli popadłeś w konflikt z prawem i zostałeś pozwany lub stanąłeś przed koniecznością pozwania kogoś innego, zagwarantuj sobie sukces zatrudniając rzetelnego i doświadczonego adwokata. Skontaktuj się z Kancelarią Radcy Prawnego Tomasz Dzionek – cenionego prawnika z Gniezna. Odwiedź stronę www.tomaszdzionek.pl i wypełnij formularz kontaktowy. Nie czekaj – pozwól prawnikowi wygrać Twoją sprawę!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *