Jak wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, pożyczka w 15 minut, najtańszy kredyt na rynku – właśnie takie chwyty marketingowe stosują instytucje, które oferują wsparcie finansowe potencjalnym klientom. Niestety okazuje się, że takie propozycje nie są korzystne. Co więcej, nie są bezpieczne. Zaciągnięcie kredytu bez sprawdzenia zdolności kredytobiorcy może wiązać się tylko z oprocentowaniem o kolosalnej wartości i kruczkami w umowie. To raczej domena placówek poza bankowych, bo żaden renomowany bank na takie zagrania sobie nie pozwala.

Kredyt na miarę potrzeb

Osoby, które chciałyby zaciągnąć kredyt, powinny brać pod uwagę jedynie placówki bankowe. Wtedy mają gwarancję przejrzystych warunków, które zostaną zaproponowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Wszystkie banki działające na terenie Polski, kontrolowane są przez Komisję Nadzoru Finansowego, a wszystkie zgromadzone na kontach pieniądze przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Zanim przyszły kredytobiorca podejmie decyzję o wyborze banku, w którym zaciągnie kredyt gotówkowy, powinien dokładnie wykonać analizę swojej sytuacji finansowej oraz potrzeb, jakie chce spełniać. W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na 5 prostych pytań.

Oto one:

  1. Jaki jest cel kredytu?
  2. Czy potrzeba zaciągnięcia kredytu jest rzeczywiście niezbędna?
  3. Jaka kwota mnie usatysfakcjonuje?
  4. Czy miesięczny budżet pozwoli mi na dogodną spłatę miesięcznych rat?
  5. Czy uda mi się ominąć zaciągnięcie kredytu generując oszczędności?

 

Wybór banku

Jeśli przyszły kredytobiorca decyduje się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego, musi znaleźć bank, który w pełni sprosta jego wymaganiom. W tym celu przydaje się porównanie ofert różnych instytucji. Taka możliwość istnieje, dzięki sporządzanym przez same banki rankingom. Aktualne publikowane są one przynajmniej raz w miesiącu.

Warto brać pod uwagę, że kredyt gotówkowy nie powinien charakteryzować się jedynie najniższym RRSO. Ważny jest również czas kredytowania, komfort związany z obsługą klienta czy dodatkowe produkty banku, jakie są wraz z kredytem nabywane. Okazuje się również, że Polacy mają największe zaufanie do banków, które na polskim rynku działają od lat – wtedy nie ma znaczenia nawet ich gorsza oferta. Jesteśmy też lojalni i najczęściej korzystamy z propozycji banku, z którym mieliśmy już okazję współpracować.

Kredyt gotówkowy w kilku prostych krokach

Przyszły kredytobiorca powinien udać się do placówki banku i tam wypełnić odpowiedni wniosek. Niezbędne będą też zaświadczenia o jego zarobkach – na tej podstawie oceniana jest jego zdolność kredytowa. Sam bank sprawdzi również jego inne zobowiązania finansowe, które mogą wpływać na wysokość miesięcznego budżetu. Dopiero wtedy wydawana jest decyzja kredytowa.

Nowoczesne banki oferują dzisiaj zaciąganie kredytów drogą internetową. Klient musi więc wypełnić wniosek online oraz przesłać skany wymaganych dokumentów. Taka procedura jest jednak znacznie szybsza i o wiele bardziej komfortowa.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *