Wietrzenie domu zimą

Twój dom musi mieć i dobrą wentylację i izolację. Zadbaj, aby obydwa aspekty w Twoim mieszkaniu działały bez zarzutu a będziesz wówczas cieszyć się zdrowym powietrzem bez wilgoci i pleśni. Sprawdź nasze sposoby na osiągnięcie idealnego powietrza w mieszkaniu

Większość z nas tak skupia się na izolacji domu, że kompletnie zapomina o jego wentylacji. To prawda, że istotne jest stworzenie systemu, który będzie ochraniał dom przed stratą ciepła. Dzięki temu, można zminimalizować koszty jego ogrzewania. Jednak, równie istotne jest zadbanie o jego właściwą wentylację. Dzięki temu, w zimnych miesiącach, takich jak grudzień czy styczeń, w Twoim domu będzie nadal świeże powietrze, nawet bez konieczności otwierania okien.

Wietrzenie domu bez specjalistycznych systemów

Jest kilka sposobów na wietrzenie domu, bez konieczności posiadania specjalistycznych systemów. Możesz zdecydować się przede wszystkim na:

  • Otwieranie okien – warto rozpocząć każdy dzień od otwarcia w sypialni okna na minimum godzinę. Warto otwierać okna w przeciwnych krańcach domu. Dzięki temu stworzysz odpowiedni przewiew, który pomoże w usunięciu bakterii i innych zanieczyszczeń z powietrza. Wreszcie zaczniesz oddychać świeżym powietrzem w swoim domu. Rób to o każdej porze roku. Może to wydawać się szalone szczególnie zimą, ale pozwoli na stworzenie odpowiedniego mikroklimatu wewnątrz domu.

  • Nawiewniki okienne – specjalne urządzenia montowane na ramie okiennej, wadą takiego rozwiązania jest to iż dostarczają ograniczoną ilość powietrza

  • wycięcie uszczelek w oknie – najbardziej drastyczna metoda – nie polecamy

Pamiętaj także, aby upewnić się, że Twój dom jest właściwie ogrzewany. Kiedy wilgoć znajdująca się w powietrzu wchodzi w kontakt z zimną powierzchnią, następuje skraplanie. Może to doprowadzić do powstania plam wilgoci na ścianach, które następnie przerodzą się w pleśń. Warto więc zastosować odpowiednie ogrzewanie domu, aby wilgotność powietrza znajdowała się na odpowiednim poziomie.

Wentylacja mechaniczna w domu

Dobrym pomysłem na wentylowanie domu jest wybranie wentylacji mechanicznej. Dzięki temu systemowi, będziesz mógł kontrolować stan powietrza w domu i uzyskać jego jak najwyższą jakość. Wszystko odbywa się w sposób automatyczny – nie będziesz się musiał martwić o żaden aspekt działania takiego systemu, który w dodatku będzie energooszczędny.

Zaletą tego rozwiązania jest to że nie tracimy ciepła będącego w pomieszczeniu.

Więcej cennych porad znajdą Państwo na stronach http://sobir.pl/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *