Słoneczne wakacje w Europie? Tylko na Teneryfie!

teneryfaWraz z nadejściem jesieni kończy się w Polsce sezon wakacyjny. Jeśli więc ktoś jeszcze nie wyjechał na urlop, a w planach ma spędzanie czasu na słonecznej plaży, niebawem przystąpi do planowania zagranicznych wojaży. Jedynym miejscem w Europie, które obecnie to umożliwia, są Wyspy Kanaryjskie. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie tak dużym zainteresowaniem urlopowiczów cieszy się Teneryfa.

Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Przede wszystkim na tej hiszpańskiej wyspie panuje niezwykle dogodny klimat. Zwłaszcza na Costa Adeje, jej południowym wybrzeżu, słońce świeci przez cały rok, nie ma pór deszczowych, a temperatura w oceanie nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza.

Do tego dochodzi szereg rozmaitych atrakcji oraz rozbudowana infrastruktura rekreacyjna, dzięki którym nie sposób się tu nudzić – opisuje Maciej Grabski z firmy Espanola, pośrednik obrotu nieruchomościami na Teneryfie.

I dodaje: Dzięki temu sezon urlopowy na Teneryfie trwa cały rok i niezależnie od tego, jaki termin wybierzemy, każdorazowo możemy przeżyć niezapomniane wakacje.

Co ważne, wyspa jest wygodnie skomunikowana z resztą świata. Dotrzeć do niej można niemal z każdego większego portu lotniczego w Europie. Z Polski zaś bezpośrednio dolecimy tam m. in. z Warszawy, Katowic, Krakowa czy Wrocławia.

Również lokalne koszty utrzymania są na zadowalająco niskim poziomie. Począwszy od cen w sklepach, na stacjach benzynowych aż po restauracje czy usługi – niejednokrotnie możemy być pozytywnie zaskoczeni, ile przyjdzie nam zapłacić.

Będąc na Teneryfie warto więc korzystać z jej uroków na 100%, odwiedzając rodzinne restauracje serwujące świeżo złowione ryby i owoce morza oraz chłonąc ten niespieszny, optymistyczny tryb życia, w którym mamy wiele chwil dla siebie, rodziny, przyjaciół… – dodaje przedstawiciel Espanola.pl

Wyspę wyróżnia jednak nie tylko zróżnicowany krajobraz, ale i mnogość sposobów spędzania wolnego czasu. Nic więc dziwnego, że w miejscu tym spotykają się amatorzy niemal każdej aktywności fizycznej, uprawiający nie tylko sporty wodne, ale i naziemne czy… powietrzne. Skutery, podróże motorówkami, golf, tenis oraz kitesurfing to tylko kilka z wielu dostępnych możliwości.

Wszystko to razem sprawia, że Teneryfa to miejsce, gdzie coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości, w której można spędzić wakacje, a jednocześnie będącej formą inwestycji kapitału.

Potwierdza to Maciej Grabski, przedstawiciel portalu Espanola: Rzeczywiście, w ostatnim czasie notujemy systematycznie rosnące zainteresowanie zakupem domów oraz apartamentów w Hiszpanii. Decydują o tym atrakcyjne ceny nieruchomości, stosunkowo proste procedury, a także… popularność Teneryfy, na której dobra pogoda de facto gwarantowana jest przez cały rok.

I dodaje na koniec: Tego typu inwestycja pod wynajem zwraca się na ogół już po 5-7 latach. Wszystko oczywiście zależy od wielu indywidualnych czynników, jednak biorąc pod uwagę ogromne, całoroczne zainteresowanie turystów wyspą, można uznać, że to bezpieczna forma lokowania kapitału.

Źródło Espanola.pl fot.: fotolia. Autor: fuchsphotography

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *