Sezonowa wymiana opon w aucie – nieobowiązkowa, ale konieczna

W Polsce wciąż nie wprowadzono obowiązkowej wymiany opon przed zimą, mimo że co roku o tej porze zdarzają się wyjątkowo trudne warunki pogodowe. Na szczęście większość polskich kierowców doskonale rozumie potrzebę zakładania opon zimowych, jednak wciąż jest dość duża grupa osób, które takiej konieczności nie widzą.

Dlaczego warto zakładać opony zimowe?

Jak podają statystyki, średnio co 10-go kierowcy w Polsce nie interesuje zimowa wymiana opon. Legnica nie jest pod tym względem wyjątkiem, gdzie wciąż wiele osób jeździ przez cały rok na tym samym ogumieniu. Jak podkreślają specjaliści, taka postawa to błąd, który wynika przede wszystkim z niezrozumienia specyficznych właściwości opon zimowych. Przede wszystkim opony takie wykonane są ze specjalnej mieszanki gumy zapewniającej im elastyczność nawet podczas bardzo niskich temperatur. Dzięki temu ogumienie nie twardnieje, a tym samym wykazuje dobrą przyczepność do nawierzchni i pozwala zachować krótką drogę hamowania bez względu na panujące warunki pogodowe. Ta funkcja przydaje się już w momencie, gdy temperatura powietrza spada poniżej 7 stopni Celsjusza w ciągu dnia i poniżej 0 stopni w nocy. Dodatkowo opony zimowe mają specjalny bieżnik i tzw. lamele, które umożliwiają stabilną i bezpieczną jazdę po nawierzchni pokrytej śniegiem lub błotem pośniegowym.

Czego oczekiwać od serwisu wymiany opon?

Osoby mające wątpliwości co do sensu wymiany opon przed zimą, powinny przede wszystkim udać się do fachowca, który nie tylko wyjaśni im tę konieczność, ale także doradzi jakie opony wybrać do ich auta. Znalezienie takiego fachowca nie jest trudne. Jest bardzo wiele profesjonalnych serwisów, w których ofercie znajduje się sezonowa wymiana opon. Legnica również ma ich wiele, dlatego mieszkańcy tego miasta i okolic mogą liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w tym zakresie. Warto pamiętać, że najlepsze serwisy powinny zapewnić kompleksowe usługi, obejmujące nie tylko doradztwo i wymianę opon, ale także ich prawidłowe wyważenie, pompowanie azotem (pomaga ono utrzymać stabilne ciśnienie w oponach), czy wreszcie przechowanie opon letnich w specjalnie przystosowanej przechowalni. Dobry serwis ogumienia powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt, a także mieć wykwalifikowany i doświadczony personel. Więcej informacji o tym, jak powinna wyglądać profesjonalna wymiana opon Legnica, można przeczytać na stronie lokalnego serwisu wulkanizacjalegnica.pl.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *