Potrzebujesz pomocy adwokata? Skorzystaj z usług on-line

Porady prawne on-line są coraz popularniejsze. Brak czasu, a także powszechny dostęp do internetu powodują, że wiele spraw można załatwić na odległość. Usługi oferuje wiele kancelarii. Dawniej takie praktyki należały do rzadkości, dziś stają się normą. Kiedy można ubiegać się o pomoc adwokata przez internet?

Porady prawne bez wychodzenia z domu

Internet zdominował większość dziedzin życia. Obecnie nawet adwokaci komunikują się klientami on-line, co jeszcze dekadę temu było nie do pomyślenia. To dogodne rozwiązanie. Nie trzeba wychodzić z domu ani osobiście przyjeżdżać do kancelarii. Dojazd, zawłaszcza w godzinach szczytu, zajmuje niemało czasu. Aby tego uniknąć, drobne sprawy warto załatwić drogą elektroniczną. W ten sposób można zlecić przygotowanie projektu umowy oraz pisma procesowego, a także uzyskać poradę lub opinię prawną.

Adwokat chętnie dopowiada na pytania zadawane przez internet. Większość kancelarii prawnych posiada formularz kontaktowy, który wystarczy jedynie wypełnić i wysłać. Czasem konieczne jest napisanie maila. Należy pamiętać, by precyzyjnie opisać swój problem. W ten sposób znacznie szybciej będzie można zakończyć sprawę, gdyż adwokat nie będzie musiał dopytywać się o istotne dla niego kwestie.

Kancelarie dostępne również poza standardowymi godzinami pracy

Co istotne, zapytania drogą elektroniczną można składać o dowolnej porze. Nie ma potrzeby zwalniania się wcześniej z pracy czy dokonywania zmian w swoim grafiku. Tego typu usługi są powszechne. Warto jednak wybierać miejsca cieszące się dobrą renomą, jak np. Kancelaria Adwokacka Anna Sienkiewicz, która znajduje się w Szczecinie. Wówczas można oczekiwać profesjonalnego podejścia i szybkiego załatwienie danej sprawy.

Termin realizacji oraz cena za usługę, w większości wypadków, jest określany indywidualnie i zależy od złożoności problemu prawnego. Po otrzymaniu zgłoszenia adwokat dokonuje jego analizy i przygotowuje wycenę. Po wykonaniu przelewu wystarczy już tylko poczekać na odpowiedź. Z reguły załatwienie sprawy trwa około 2 dni. W przypadku bardziej skomplikowanych zapytań można dodatkowo dowiedzieć się, jakie byłyby koszty związane z prowadzeniem sprawy.

Komunikacja online zyskuje coraz większe grono zwolenników. Jest wygodna i bezpieczna. Większość witryn internetowych posiada certyfikat SSL zabezpieczający dane osobowe. Dzięki temu nie trzeba się bać, że treść korespondencji dostanie się w niepowołane ręce.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *