Papier transferowy i jego możliwości

Przenoszenie grafiki na dowolne podłoże nie sprawia dzisiaj żadnego problemu, ponieważ stosuje się metody, które pozwalają na dokładne przeniesienie całości. Można do tego wykorzystać papier albo folię transferową, aby na wybranym podłożu wybrać dokładnie to, co się chce. Różnorodne firmy specjalizujące się w dystrybucji folii samoprzylepnej, oferują bardzo nowoczesne rozwiązania w tym zakresie. Na szczególną uwagę zasługuje materiał w postaci papieru albo folii transferowej.

Cechy papieru transferowego

Papier transferowy występuje w postaci rolek, na które jest nawinięty, dzięki czemu można wybrać dowolną jego długość, aby nakleić na wybrane miejsce. Można ją docinać w zależności od potrzeb. Co prawda jest tutaj nieco słabszy klej niż np. w foliach ploterowych, ale jest na tyle wytrzymały, że spełni powierzone mu zadania. Można go z powodzeniem wykorzystywać do klejenia na mokro, ponieważ jeśli nasączy się go wodą, to potem łatwiej go usunąć (szczególnie, jeśli naklei się go nieodpowiednio za pierwszym razem). Minusem tego rodzaju materiału jest fakt, że nie jest on przezroczysty – wpływać to może na kłopoty z dopasowaniem jej do miejsca przeznaczenia, ponieważ nie widać dokładnie, jak się nakleja. Za jego pomocą można idealnie nakleić grafikę albo napis na ścianę, szybę, a nawet karoserię samochodu.

Papier transferowy nie ma podkładu, a odwija się go z rolki, dlatego nie ma możliwości ponownego wykorzystania. Jest to dość łatwe i niedrogie rozwiązanie, dlatego cieszy się dużą popularnością. Podobnie jak folia także i papier się nie rozciąga, więc można go stosować w wysokich temperaturach i dobrze nałożyć na zamierzoną powierzchnię. Najlepiej sprawdzi się na delikatnych powierzchniach. Można dobierać szerokości rolek, aby dopasować papier do swoich potrzeb.

Tym różni się od folii transferowej, że nie jest przezroczysty, może być maksymalnie półprzezroczysty.

Gdzie można dostać?

Najwyższej jakości materiał, jakim są folie samoprzylepne różnych rodzajów, są w stanie sprawić, że klient będzie mógł z pełnym profesjonalizmem wykonać to, co zamierzył. Znalezienie dobrej firmy, oferującej usługi w tym zakresie, nie jest trudne. Przykładem niech będzie Fabertec, która oferuje m.in. papier transferowy czy inne folie samoprzylepne, charakteryzujące się niską ceną oraz wysoką jakością. Można wykorzystywać go na powierzchni matowej albo z połyskiem, jest odporny na rozciąganie i na rozdarcie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *