Na koniu i z dala od zatłoczonych miast – ciekawa propozycja urlopu

Chcesz ciekawie spędzić weekend lub urlop? Jeśli tak, postaw na wczasy połączone z jazdą konną. To doskonała propozycja, która przyciąga wiele osób. Możliwość obcowania z naturą oraz rekreacja na świeżym powietrzu pozwalają się zregenerować i nabrać sił na kolejne wyzwania.

Taki sposób wypoczynku polecany jest szczególnie rodzinom. Brak ograniczeń wiekowych, a także wiele ciekawych zajęć sprawiają, że „wczasy w siodle” stają się coraz popularniejsze. Z roku na rok powstają kolejne kluby jeździeckie. Przybywa także ciekawych ofert agroturystycznych, które oprócz wypoczynku na łonie natury proponują turystom przejażdżkę konną. 

Ustronne miejsce w cenie

W Polsce znajduje się wiele interesujących miejsc, w których można spędzić czas. Ludzie coraz chętniej wybierają malownicze miejscowości z dala od centrów miast, by odpocząć. Nierzadko rezygnują także z komórek, laptopów, by zupełnie „odciąć się” od codziennych problemów. Wiele rodzin jako kierunek swojej podróży wybiera gospodarstwa agroturystyczne, które posiadają stadninę koni. Takich lokalizacji jest wiele. Z reguły turyści mogą skorzystać z pomocy profesjonalnego instruktora, który prezentuje zasady jazdy konnej. Organizowane są także pokazy jeździectwa. Zimą ciekawą propozycją jest kulig lub skiring – skandynawski sport polegający na ciągnięciu narciarza przez konia.

Piękna przyroda, konie, odrobina aktywności fizycznej – to recepta na wymarzone wakacje. Warto wybierać sprawdzone miejsca, które cieszą się dobrą opinią, np. Balczewo w województwie kujawsko-pomorskim. „Wczasy w siodle” to niezapomniane przeżycia, które pozostaną w pamięci jeszcze przez długi czas. Dla starszych dzieci może być to okazja do nauki jeździectwa, dla młodszych atrakcją będzie oprowadzanie po okolicy na kucyku.

Nie tylko konie. Na co jeszcze zwracać uwagę?

„Wczasy w siodle” to bardzo dobry pomysł, ale warto wybierać gospodarstwa agroturystyczne, których oferta jest mocno rozbudowana – to daje znacznie więcej możliwości ciekawego spędzenia czasu. W wielu miejscach można wypożyczać rowery, kajaki. Ciekawą alternatywą jest także zwiedzanie zabytków, pomników natury.

Choć wyżywienie nie jest najważniejsze, to jednak może znacznie uprzyjemnić pobyt. Gospodarze często serwują gościom samodzielnie przygotowywane potrawy kuchni polskiej. Podaje się także lokalne specjały. Atrakcją w wielu miejscach jest możliwość zorganizowania grilla na świeżym powietrzu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *