Maszyny do pakowania

Na rynku istnieje coraz więcej maszyn do pakowania. Stają się one coraz bardziej popularne, ale niestety ich cena nie zachęca. Takie maszyny znajdują się we wszystkich większych firmach czy fabrykach produkujących różnego rodzaju produkty.

Wyróżnia się głównie dwa typy maszyn pakujących – poziome i pionowe.

Maszyny poziome

Pakują one pojedyncze produkty oraz zestawy. Najczęściej podaje się je na przenośnik wprowadzający, po czym następuje proces pakowania. Istnieje kilka typów pakowań – termokurczliwe, które polega na zgrzewaniu folii, przez co zapakowany produkt będzie bezpiecznie zapakowany, bez ryzyka nagłego otwarcia. Kolejnym typem pakowań jest Flowpack. Jest on przeznaczony do pakowania produktów spożywczych oraz przemysłowych. Polega na potrójnym zgrzewaniu opakowania (dwa poprzeczne i jeden wzdłuż). Maszyny tego typu przeznaczone są głównie dla firm o wysokiej skali produkcji. Ostatnim typem jest Obkurczanie. W ten sposób pakuje się przedmioty, które mają ponadstandardowe wymiary, czyli są po prostu duże. Tym sposobem przedmioty są szczelnie zamykane i zabezpieczane.

Maszyny pionowe

Są one zazwyczaj większe niż maszyny poziome. Wśród maszyn pionowych istnieją saszetkarki, w których pakuje się produkty sypkie, granulowane oraz ciekłe. Opakowanie zgrzewane jest z czterech stron, a ponadto możliwe jest uformowanie go w kształt litery „w”. Do każdej maszyny dodaje się dozowniki, które mają za zadanie podawać produkty różnego rodzaju.

Istnieją również inne maszyny

Na rodzimym rynku istnieją również inne maszyny do pakowania. Są to na przykład owijarki, które mają za zadanie owinąć folią stretch lub papierem dany produkt. Aby maszyna mogła zapakować dany produkt, musi on mieć zazwyczaj okrągły, regularny kształt.

Podsumowując, maszyny do pakowania są dobrą alternatywą dla osób, które nie mają chęci i czasu do ręcznego pakowania produktów. Jednak warto podkreślić, że ceny takich urządzeń są wysokie i korzystają z nich głównie duże firmy, które mają wysoką skalę produkcji.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *