Jak odpowiednio dobrać bramę wjazdową?

Najpopularniejszym wyborem wśród właścicieli nieruchomości są bramy przesuwne oraz skrzydłowe. Pierwsze z nich wyposażone są w jedno skrzydło, które porusza się wzdłuż ogrodzenia. Bramę można otwierać ręcznie lub zainwestować w zestaw automatyki do bramy przesuwnej, który pozwala użytkownikowi na jej sprawne otwarcie za pomocą pilota, nie wychodzą z domu. Jest to o wiele szybsze rozwiązanie niż korzystanie z niej ręczne. Dzięki posiadaniu wyłącznie jednego skrzydła, bramy przesuwne nie wymagają dużej ilości miejsca do ich zamontowania. Zupełnie inaczej jest w przypadku bram skrzydłowych, które są  wyposażone w jedno lub dwa skrzydła i potrzebują odpowiedniego kąta, aby dopuścić samochód do przekroczenia progu działki. Tego rodzaju bramy również dają nam możliwość, jaką jest zaopatrzenie się w automatykę do bramy skrzydłowej, która pozwoli na korzystanie z bramy za pomocą pilota, bez wychodzenia z domu. Dzięki temu kierowca bez opuszczania pojazdu może dostać się na posesję, co jest szczególnym ułatwieniem, kiedy warunki atmosferyczne są niesprzyjające.

Automatyka bram skrzydłowych i przesuwnych, czy warto?

Wyposażona w napęd i automatykę bram skrzydłowych lub przesuwnych brama jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto codziennie wyjeżdża i wraca na posesję swoim samochodem. Tego rodzaju udogodnienie to wspaniały pomysł dla kogoś, kto często miewa gości, czy posiada dużą rodzinę, ponieważ zdalne udostępnianie wejścia jest proste i nie wymaga wychodzenia z domu. Rozwiązanie tego rodzaju to prawdziwa wygoda zarówno dla domowników, jak i ich gości, którzy nie muszą czekać, aż gospodarze wyjdą otworzyć im bramę, co zimą jest olbrzymim plusem. Odpowiednio dobrana automatyka bramy skrzydłowej lub przesuwnej doda jej płynności i sprawi, że zaoszczędzimy nasz cenny czas. Automatyczna brama to również wzmożone bezpieczeństwo, co w dzisiejszych czasach dla wielu osób ma szczególne znaczenie. Wygoda i komfort użytkowania i poprawa jakości życia to z pewnością największe plusy automatyki bram przesuwnych i skrzydłowych.

Odpowiednie rozmiary bramy wjazdowej

Wiele osób kupując bramę wjazdową, zapomina o tym, że najpierw należy określić, jaka bram będzie odpowiednia dla naszej posesji. W sklepach wybór jest ogromny, dlatego warto sprecyzować swoje wymagania, aby wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupów. Brama musi mieć przynajmniej 2,4 m szerokości, jednak jeśli mamy odpowiednią ilość miejsca na naszej posesji warto zainwestować w nieco większą bramę, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia samochodu, optymalny rozmiar to około 3,5 metra. Jeśli nie jesteśmy posiadaczem dużej powierzchni do zagospodarowania 2,4m, w zupełności nam wystarczy. Bardzo ważnym aspektem jest również umiejscowienie bramy na naszej posesji, najczęściej wybieranym i najrozsądniejszym rozwiązaniem jest umiejscowienie bramy blisko furtki, co ułatwi nam ewentualny montaż automatyki bram skrzydłowych lub przesuwnych oraz sprawi, że będziemy mieć większą kontrolę nad tym, kto chce wejść na naszą posesję. Jeśli posiadamy dużą działkę, warto zostawić nieco miejsca na zaparkowanie samochodu podczas oczekiwania na otwarcie bramy wjazdowej. Jeśli weźmiemy pod uwagę takie czynniki jak ilość posiadanego przez nas miejsca, rodzaj bramy, jaki będzie najlepszy do rodzaju terenu, na jakim ma być zamontowana brama, to z pewnością przez lata będziemy się cieszyć bramą wjazdową, która dzięki odpowiednio dobranym parametrom znacznie ułatwi nam życie i odpowiednio zabezpieczy naszą posesję. Jeśli sami nie mamy pomysłu na to, która brama będzie dla nas najodpowiedniejsza, wybierzmy sklep z doświadczonymi doradcami, którzy pomogą nam podjąć decyzję.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *