Garaż blaszany – wymiary idealne

Garaże metalowe wracają do łask. Ma to swoje uzasadnienie. W ostatnich latach producenci „blaszaków” zmienili taktykę. Teraz tego typu konstrukcje są nie tylko bardzo wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu. Dzięki zastosowaniu wysoko jakościowych blach garaże tego typu są też bardzo ładne. Niska cena, prosty montaż i dobry design – czego chcieć więcej?

Który garaż blaszany wybrać?

Zanim zdecydujesz się na zakup garażu blaszanego, musisz przemyśleć kilka kwestii. Po pierwsze – co masz zamiar w nim trzymać? Jesteś zdecydowany na zakup nowego samochodu? A może wystarczy Ci Twój stary, dosyć mały? Posiadasz ogród? Gdzie trzymasz narzędzia ogrodowe? Czy Twój dom jest zdobiony drewnem czy też postawiłeś na nowoczesne projekty? Wszystkie te pytania mają ogromne znaczenie. Musisz odpowiedzieć sobie na nie szczerze, po uprzednich przemyśleniach. Tylko w taki sposób uda Ci się wybrać odpowiedni garaż blaszany. Wymiary takiego blaszaka są bowiem rozmaite – możesz zamawiać konstrukcje bardzo wysokie i niskie, wąziutkie i szerokie, posiadające jedno lub więcej stanowisk. Wszystko zależy od Ciebie.

Jak określić dobre wymiary?

Kiedy udasz się do producenta garaży, będziesz musiał podać (mniej więcej), jak duży ma być blaszak. Tego typu konstrukcje są zazwyczaj dosyć duże. Dlatego standardowo dane o rozmiarze podaje się w metrach. Ważna będzie wysokość, szerokość, długość i spady dachowe w garażu blaszanym. Wymiary dotyczą także np. okien.  W firmie GTC zostaniesz także poproszony o określenie, czy będziesz chciał zainstalować dodatkowe drzwiczki lub bramę uchylną. A może zechcesz ustawić coś na kształt ganku przed garażem lub z boku konstrukcji? Zadaszenie może się przydać, gdy będziesz chciał majsterkować na świeżym powietrzu. Jeśli słońce ustawi się z boku, zyskasz naturalne oświetlenie i zabezpieczysz się od wiatru. Ganki preferują też Ci, którzy korzystają z garaży blaszanych na placach budowy lub ustawiają je przy firmie. Takie domki socjalne są świetnym rozwiązaniem, jeśli często musisz przenosić się z pracą z miejsca na miejsce.

Barwy metalu

Współczesne blaszaki znacznie różnią się od dawnych konstrukcji. W przeciwieństwie do PRL-owskich schowków, dzisiejsze garaże mogą być pomalowane na bajkowe kolory. Co ważne, farba nie znika i nie szarzeje po kilku opadach deszczu. Blachy akrylowe i ocynkowane stanowią doskonałe tło dla różnych barw. Długo zachowują błysk, nie rdzewieją, nie odginają się, łatwo utrzymać je w czystości.

Warto także wspomnieć o ciekawej nowości – na rynku pojawiły się właśnie blachy drewnopodobne. Jest to metal pomalowany w słoje. Przygotowana całość do złudzenia przypomina deski. Taka blacha doskonale komponuje się w ogrodach lub innych naturalnych przestrzeniach. Można ją kupić na CGT.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *