Jak dobrze wyglądać na plaży?

Young woman with sun shape on the shoulder holding sun cream bottle on the beach
Young woman with sun shape on the shoulder holding sun cream bottle on the beach

Okres urlopowy zbliża się wielkimi krokami. I choć pogoda póki co nie rozpieszcza, to i tak większość z nas z niecierpliwością wyczekuje dni wolnych od pracy. Zanim one jednak nadejdą, pozostały czas warto odpowiednio wykorzystać i przygotować się do odpoczynku w miejscu, w którym nasza skóra będzie narażona na intensywne działanie słońca. Jak się za to zabrać?

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na kondycję naszej skóry. Po zimie na ogół staje się ona przesuszona i traci swą jędrność. – twierdzi Bogumiła Redlarska, specjalista kosmetologii z Renew Clinic w Białymstoku.

I dodaje: Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej, bogatej w witaminy i mikroelementy diety – bez niej oraz bez odpowiedniej pielęgnacji domowej, żaden zabieg kosmetyczny nie przyniesie nam satysfakcjonujących efektów. Nie powinniśmy zapominać o spożywaniu dużych ilości wody oraz o zapewnieniu odpowiedniego nawilżenia naszej skóry.

Jeśli naszym celem dodatkowo jest wymodelowanie sylwetki, oprócz zmian w jadłospisie można także wspomóc się zabiegami z zakresu kosmetologii, np. dermomasażem. Zabieg ten polega na mechanicznym rozmasowywaniu ciała za pomocą specjalnej głowicy, która pod ciśnieniem rozbija komórki tłuszczowe, przyspiesza metabolizm i pobudza krążenie. Minimum w tym przypadku to wykonanie ośmiu zabiegów, realizowanych np. dwa razy w tygodniu.

Znakomitym rozwiązaniem może być także wysokiej klasy zabieg Exilis, ujędrniający skórę poprzez stymulowanie włókien kolagenowych za pomocą ciepła i ultradźwięków. Efektem tego jest gładsza i młodziej wyglądająca skóra oraz redukcja zmarszczek. Dodatkowo warto również skorzystać z innowacyjnego zabiegu bezbolesnej i bezigłowej rewitalizacji skóry PRX-T, którego efekty są oszałamiające – dodaje przedstawicielka Renew Clinic.

Pamiętajmy przy tym, że intensywne odchudzanie może niekorzystnie oddziaływać na wygląd skóry. Już na samym początku warto więc podjąć działania profilaktyczne – a im wcześniej zaczniemy, tym większe mamy szanse na sukces. Pomocne w tym wypadku będą zwłaszcza różnego rodzaju masaże na bazie peelingu czy działające nawilżająco i ujędrniająco oliwki.

Szczególną ostrożność powinniśmy też zwracać na działanie promieni słonecznych. Na plaży skóra narażona jest przecież na oddziaływanie suchego powietrza, wysokich temperatur i promieni UV, które mogą stać się przyczyną występowania nowotworu. Nie należy zatem zapominać odpowiedniej ochronie i systematycznym jej nawilżani, stosując peelingi i kremy.

Do wakacji należy się odpowiednio przygotować, stopniowo przyzwyczajając nasze ciało do działania promieni słonecznych. Podczas pierwszych dni przebywania na plaży należy ograniczyć opalanie do minimum. Z całą pewnością powinniśmy tego unikać w godzinach najintensywniejszego promieniowania – tj. pomiędzy 12 a 15. – dodaje specjalista z Renew Clinic.

Nagła, zbyt intensywna ekspozycja może być szkodliwa dla skóry. Ważne jest, aby chronić skórę za pomocą odpowiedniej odzieży, stosując dobrej jakości filtry przeciwsłoneczne o wysokim SPF. To skutecznie przeciwdziała oparzeniom, przesuszeniu, fotostarzeniu oraz zabezpiecza przed uszkodzeniami skóry, powstaniem jej chorób – w tym raka. Należy również pamiętać, że niektóre leki, zioła, kosmetyki i substancje zapachowe moją powodować fotoalergie.

Bogumiła Redlarska z Renew Clinic przypomina, że po środek z filtrem UV powinniśmy sięgać nie tylko o poranku, gdy rozpoczynamy „plażowanie”, ale należy go stosować systematycznie, w dwugodzinnych odstępach a do tego ok. 30 min przed ekspozycją na promieniowanie.

Warto przy tym zadbać o ochronę ust przy pomocy specjalnych sztyftów z wysokim filtrem.
Niezależnie od poziomu naszej świadomości w zakresie bezpiecznego opalania, do wakacyjnej walizki mimo wszystko i tak warto spakować preparaty łagodzące oparzenia na bazie np. d-pantenolu i alantoiny, które skutecznie złagodzą skutki nadmiernego eksponowania ciała na słońce – dodaje na koniec ekspert.

źródło: Publicum PR

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *