Bogaty rynek pracy

Jeśli spojrzymy na ilość ofert pracy, z jakimi spotykamy się na terenie miasta Szczecin, to niewątpliwie można sądzić, iż w Polsce mamy bardzo niski poziom bezrobocia.

Jednakże oczywiście nie w każdym regionie naszego kraju możemy liczyć na tak wiele ofert, co w tym mieście. Oczywiście sama ilość ofert pracy nie mówi nam jeszcze wszystkiego, gdyż jest to pewnego rodzaju suchy fakt i nic poza tym.

Trzeba, więc bardziej zagłębić się w strukturę szczecińskiego rynku pracy. Jakie zatem oferty można znaleźć w Szczecinie? Mowa nie tylko o tych ofertach, które znajdujemy w Urzędzie Pracy, ale także i na różnych portalach internetowych. Przeglądając te oferty, z pewnością możemy powiedzieć, że jeśli ktoś chce pracować, w tym mieście na pewno znajdzie zatrudnienie.

Struktura ofert pracy

Struktura ofert jest, bowiem bardzo zróżnicowana. No chyba, że ktoś woli pobierać tylko zasiłek dla bezrobotnych i tak naprawdę podjęcie pracy zarobkowej go nie interesuje. To jednakże jest tylko pewien odsetek osób zarejestrowanych w szczecińskim Urzędzie Pracy. Poza nimi mamy grono osób poszukujących pracy i legitymujących się różnym wykształceniem, doświadczeniem zawodowym oraz różnymi preferencjami do podjęcia pracy.

W ofercie szczecińskiego rynku pracy możemy znaleźć takie pozycje jak:

  • – pracownik Hali Szczecin,
  • – koordynator projektu unijnego,
  • – inspektor ds. spawalnictwa,
  • – spedytor krajowy, międzynarodowy,
  • – księgowa,
  • – pracownik produkcyjny,
  • – samodzielny kierownik,
  • – lektor języka obcego,

oraz bardzo wiele innych. Tym samym powiemy, że jeśli ktoś w Szczecinie chce znaleźć pracę dla siebie, to bez problemu ją znajdzie. Niezależnie od tego, jakim ktoś dysponuje wykształceniem, jakimi możliwościami, umiejętnościami, można powiedzieć, że bez większego problemu zatrudnienie znajdzie.

Szczecin to jedno z tych miast, gdzie na rynku pracy nie ma zastoju, gdzie wiele się dzieje, gdzie pracować można i wystarczą chęci. Oczywiście zdarza się, że ktoś ma zbyt wygórowane ambicje, co do stanowiska pracy i wynagrodzenia, ale to już jest zupełnie inna kwestia, niemająca wiele albo nawet nic wspólnego z poziomem bezrobocia wynikającym z braku stanowisk pracy.

W wielu przypadkach pracę można znaleźć w Agencjach zatrudnienia, gdzie wykwalifikowany personel posiada oferty pracy w Polsce jak i za granicą. Na szczecińskim rynku pracy, jedną z wielu wyróżniających się Agencji Zatrudnienia jest KS Service, która od 10 lat wspiera w poszukiwaniu pracy.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *