Bilety komunikacji miejskiej przez mPay dostępne także w Częstochowie

Kupowanie biletów komunikacji miejskiej w Częstochowie możliwe jest na trzy sposoby – w automatach biletowych, w punktach sprzedaży biletów, a także przez smartfona. Aktualnie mieszkańcy Częstochowy mogą korzystać także z aplikacji mPay, która pozwala na wygodne i bezpieczne kupowanie biletów mobilnie. Jak to zrobić?

Coraz więcej polskich miast decyduje się na wprowadzenie usługi polegającej na sprzedaży biletów komunikacji miejskiej przez smartfony. Jednym z nich jest Częstochowa, w której możemy dokonać zakupu z wykorzystaniem kilku aplikacji, w tym mPay. To wygodna i bezpieczna aplikacja mobilna do prowadzenia płatności nie tylko za bilety, ale też za rachunki, do wykonywania przelewów czy też do doładowań telefonu i gier.

Aplikacja mPay pozwala na zakupienie różnych typów biletów od razu po wejściu do pojazdu – nie trzeba wtedy mieć przy sobie drobnych do zakupu papierowego biletu. To wygodne rozwiązanie także w weekendy, w święta oraz w nocy. Jak zacząć korzystać z aplikacji?

Pierwszym krokiem jest pobranie jej ze sklepu swojego systemu operacyjnego. Aplikacja dostępna jest na wszystkie systemy operacyjne, czyli Android, iOS oraz Windows Phone. Po instalacji aplikacji należy stworzyć w niej swoje konto klienta. Podajemy w nim swoje dane, a także określamy metodę płatności.

Aplikacja mPay pozwala na zapłatę za bilety dwoma metodami – przez kartę płatniczą albo z użyciem elektronicznej portmonetki, która nie wymaga posiadania karty. Gdy wybieramy metodę zapłaty karta, musimy „podpiąć” ją pod aplikację – wtedy opłaty za bilety będą każdorazowo pobierane z karty płatniczej. Z kolei elektroniczną portmonetkę musimy najpierw doładować przelewem na wskazany numer rachunku.

Gdy aplikacja jest już zainstalowana i skonfigurowana, można kupować bilety Częstochowa pozwala na zakupienie różnych typów biletów – miejskich, miejskich nocnych, podmiejskich, normalnych, ulgowych. Wybieramy odpowiedni typ biletu, potwierdzamy liczbę biletów i wybieramy metodę płatności. Bilet zostaje automatycznie dodany do konta i skasowany. W razie kontroli trzeba okazać bilet na smartfonie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *